HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Hakkımızda

MODA PİLATES NEDEN AÇILDI?

Güzel , güvenli, sıcak ve bu dünyada tek olan bir ev gibi düşünün kendinizi, bir çok şey yaşıyorsunuz, sallanıyorsunuz, sarsılıyorsunuz, yakılmaya çalışılıyorsunuz, bakımsız bırakılıyorsunuz ama hep güzelsiniz hep orjinalsiniz, içinizde her bir odasında yaşattığınız insanlar var. Aileniz var, dostlarınız var arkadaşlarınız var, düşmanlarınız ve kapınızı açmak zorunda kaldığınız tanıdıklarınız var. Kimi size gözü gibi bakarken kimi de biraz daha hoyratça.

Pilatese bakış açım; aynı zamanda uzman bir psikolog olarak bakış açım tamda yukarıda açıkladığım örnekteki gibi bilimsel bir açı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi sırasında Danışmanlık dersinde deprem sonrası gelişen post travmatik stres bozukluğunu incelerken hocamız her seferinde ısrarla semptom merakınızı bir kenara bırakın ve danışanınızın öncelikle evinin sağlam olup olmadığını, evini kendini güvende hissedecek kadar güçlendirip güçlendirmediğini sorun diye ısrar ederdi. ‘’Eğer sağlam, dayanıklı ve güvenli bir zeminde var olan bir ev’e sahip bir danışanınız varsa ve yardım talep ettiği durum organik bir sebebe dayanmıyorsa bilgi ve tecrübenize güvenebilirsiniz ‘’
Pilates; nasıl bir ev kendi kendini onaramayıp güçlendiremiyorsa insanın da yerçekiminin ve tam tersi yerden gelen basıncın etkisiyle güçten düşen, esnekliğini kaybeden, denge kaybına sebebiyle güçten düşen bedeninizi yeniden organize eder.

Tıpkı bir evin güçlendirilmesi işlemi sırasında öncelikle güçsüz olan yerler tesbit edilirse pilateste de aynı sistem işler. Önce taşıyıcılar (bacaklar, ayaklar,eklemler) kontrol edilir ve güç kaybının oranı test edilir, ve bu güç kaybına ağlı yada organik sebebe dayalı omurga kontrol edilir, ve omurgadaki düzelmenin ve bu düzelmeye bağlı sistemik diğer düzelmeler sağlanır. Ve tabiî ki en önemli bölge olan, gövdenin ortası karın bölgesinin ve karın kaslarının yeniden güçlenip ağırlığı ve dengeyi doğru dağtmasını sağlamayı hedeflemek.

Kısaca özetlediğimiz bu beden organizasyonun amacı, sizlerin yeniden güçlü, yeniden esnek yeniden tüm dengelerini kazanmış olarak yaşamı devam ettirme isteğinize cevap olabilmektir ve pilatesle tanıştığım ilk günden itibaren gerçekten de en ciddi ve güvenilir cevap olduğuna inancımızı sizlerle paylaşmak konusunda hiçbir tereddüt yaşamıyoruz.

Pilatesin en doğru metodlardan biri olmasının yanında bu metodu öğrenirken Dünyanın en ciddi kurumlarından biri olan Polastar edc.dan eğitim almış olmamızda Pilatese bakış açımızı paylaşmak konusunda cesur davranmamızı sağladığını gururla söylemek istiyoruz.
Moda pilates Club’ öncelikle sadece ‘’pilates’ acaba nasıl bir şey’’ merakınızı gidermek için gelmeniz için açıldı, daha sonra isterseniz uygulamalarına katılır yada katılmazsınız.

Moda pilates, pilatesin sadece top üzerinde yuvarlanma ve üç beş tane yer hareketinden oluşmadığını, reformer, cadillac, chair, spine corrector, barrel gibi alet ve hareketli makinalarla destekli çalışmaların yapıldığı bir sadece spor adının yetmediği planlı bir yeniden beden organizasyonu bilgisinin ulaşması ve uygulaması için de açıldı.

Moda Pilates de sizi bambaşka biri değil, zaten varolup kaybolmaya yüztutan iyi, sağlam, sağlıklı , dengeli ve dirençli sizi yeniden bulmaya yardımcı olacak, biz sizi yeniden bulmak için kolları sıvadık SIRA SİZDE